2011. november 24., csütörtök

Kétmillió háztartásban elérhető az internet Magyarországon



A cikk szerint 2011 szeptemberében az adatszolgáltatók vezetékes szélessávú internet-előfizetéseinek száma a teljes piacra vonatkozóan 2,027 millió volt.

Az NMHH gyorsjelentése a három meghatározó szolgáltató, valamint a vezető alternatív szolgáltatók, jellemzően a legnagyobb kábeltelevíziós társaságok önkéntes adatközlésére épül.
A közlemény szerint a vizsgált hónapban a hagyományos telefonvonalon szélessávú xDSL-internetszolgáltatásra előfizetők száma 798 ezer volt, a gyorsjelentésben szereplő kábelszolgáltatók előfizetései szeptemberben 802 ezerre nőttek.

A teljes piacra vonatkozóan a Magyar Telekom a piacvezető, részesedése 34,7 százalék, a második a UPC, piaci részesedése 21 százalék, a harmadik pedig Digi 12,3 százalékos részesedéssel, ezt követi több száz kisebb szolgáltató együttes részesedése, amely 12,1 százalékot tesz ki.

A piac koncentrálódását jelzi, hogy 12 cég birtokolja az előfizetések 90 %-át.
A szeptemberi adatok szerint az előfizetők a szolgáltatóváltást megkönnyítő számhordozhatóság keretében 2004. január óta összesen 638 ezer számot hordoztak.

2 hónappal ezelőtt már elérte az 1,9 milliót az internet-előfizetések száma.
Júliusi adatok: 

A környező országokban hasonló tendencia figyelhető meg vélhetően a csökkenő díjak és a növekvő sávszélesség eredményeképpen.
Szlovákiában a lakosság majdnem 60 %-a aktívan használja az internetet, a szerb háztartások majdnem fele.

Mobil - vagy nem?

Az okostelefonok megjelenésével terjed a mobilinternet használata, egy, Amerikában készült statisztika eredménye itt olvasható.

Az egyre inkább megfizethető szolgáltatás népszerűsége hazánkban is rohamosan nő.

A Telenor 2010-es kutatása szerint nő azok száma, akik megbízhatónak és gyorsnak tartják a mobilinternetet, bár legtöbben még mindig otthon használják.

A KSH statisztikáiból kiderül, hogy 2 év alatt duplájára nőtt a mobilinternet-előfizetések száma.

1 megjegyzés: